• dla inwestorów indywidualnych
  • dla firm
 
     
  Inwestor Indywidualny  
     
 
Wahasz się, czy za kredyt kupić mieszkanie, czy wybudować nieduży dom ?
Działka pod Warszawą to dobra inwestycja , a Ty możesz być jej nowym właścicielem.
Działki budowlane cieszą się coraz większym zainteresowaniem.
Kilkadziesiąt tysięcy złotych piechotą nie chodzi, a o tyle mniej może cię kosztować taka inwestycja.

Tabela ułatwi Ci podjąć decyzję

 
     
 
DOM *
 
MIESZKANIE*
     
Ile kosztuje dom?

Koszt budowy "średniego" domu 120 m2 w dobrym standardzie w okolicach Warszawy to około 240 tys. zł. (stan bez podłóg, drzwi wewnętrznych i "białego montażu"). Do tego należy doliczyć koszt zakupu działki pod Warszawą ( np. Załuski) 1500 m2 x 36 zł = 54 tys. zł

Razem 294 tys. zł za własny dom i teren do rekreacji.

- link

  Ile kosztuje mieszkanie?

Tzw. "duże" mieszkanie (3 -pokoje) to na obrzeżach Warszawy 70 m2 x 6 tys. zł.= 420 tys. zł
(stan bez podłóg, drzwi wewnętrznych i "białego montażu")

W cenie mieszkania zawarta jest duża marża dewelopera, wg niektórych analityków nawet 30 - 40 %. Jeśli nastąpi krach na rynku mieszkaniowym to ceny mogą spaść nawet o owe 30 - 40 %, w przypadku domu jest jednak inaczej cena odtworzeniowa domu to co najmniej owe 1800 zł/m2 materiały + robocizna

-link
     
Ile kosztuje utrzymanie domu ?

Woda - średnio 3 m3/os./miesiąc x 4 os. x 3 zł = 36

Ścieki - jeśli szambo ekologiczne (nakłady inwestycyjne rzędu 7 tys. zł) to 50 zł/miesiąc
(1x rok opróżnienie osadnika + "chemia eksploatacyjna")

Ciepła woda - podgrzewanie wody za pomocą automatycznego kotła dwufunkcyjnego z zasobnikiem, opalanego eko-groszkiem (węgiel) lub owsem to miesięcznie 200 kg x 500 zł/1000 kg = 100

Ogrzewanie - 4000 kg eko-groszku x 500 zł/1000 kg = 2000 zł rocznie /12 miesięcy = 170 zł/ miesiąc (jeśli ogrzewanie gazem ze zbiornika + 100%)

Energia elektryczna - 150/zł/miesiąc (różnica w stosunku do mieszkania - dodatkowe oświetlenie, koszenie trawy itp.)

Śmieci - 30 zł ( 3x poj. 120 l x 10 zł)

Razem - około 550 zł / miesięcznie (4,6 zł/m2, jeśli gaz ze zbiornika 720 zł i odpowiednio 6 zł/m2 )

Źródło: Informacje od rodziny, znajomych posiadających własne domy

  Ile kosztuje utrzymanie mieszkania?

Woda zimna - średnio 1,5 m3/os./miesiąc x 4 os. x 4,4 zł = 26,4

Ciepła woda - średnio 1,5 m3/os./miesiąc x 4 os. x 14,4 zł = 86,4

Ścieki wliczone w cenę wody.

Ogrzewanie - zaliczka całoroczna 160 zł/miesiąc

Energia elektryczna -100zł/miesiąc

Śmieci -4 os. x 4 zł = 16

Opłata za części wspólne, zarządzanie itp. = 100 zł/miesiąc

Razem -390 zł / miesięcznie (5,6 zł/m2)


Źródło: Doświadczenia własne

     
Czas dojazdu

Jeśli pracujesz w północnej części Warszawy (Żoliborz, Marymont, Młociny itp.) lub w Łomiankach, Nowym Dworze, Zakroczymiu to dojazd trasą E-7 jest szybszy niż z drugiej strony Wisły czy też Ursynowa.
Możesz przetestować sam. Czasy dojazdu podane na stronie głównej zostały zmierzone podczas jazdy samochodem w środku (wtorek, środa) tygodnia w godzinach popołudniowych.

  Czas dojazdu

Jeśli pracujesz w północnej części Warszawy ( Żoliborz, Marymont, Młociny) i tam masz mieszkanie to ...
GRATULUJĘ !
W innych wypadkach np. praca po jednej stronie Wisły a mieszkanie po drugiej. Czyli czytasz gazetę min. 20 min. stojąc w korku pod mostem Grota-Roweckiego ...
Dojazd z Ursynowa o godz. 7 rano np. do pracy w Łomiankach to około 30-40 min.

     

Ceny działek bliżej Warszawy

Oczywiście można poszukać działki bliżej Warszawy ( tylko oferty działek w sąsiedztwie trasy E-7) np.

Łomianki - 260 zł/m2 (1500 m2 - 390 tys. zł)

Czosnów - 150 zł/m2 (1500 m2 - 225 tys. zł)

Nowy Dwór Mazowiecki - 108zł/m2 (1500 m2- 162 tys. zł)

   
     
*Powyższe informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego
 
 
Orientacyjne czasy dojazdu i odległośći od działki w Załuskach:
lotnisko Modlin:
15 km 10 min.
Łomianki:
27 km 19 min.
granice terytorialne
Warszawy:
36 km 22 min.
wjazd na Wisłostradę:
38 km 26 min.
Most Grota-Roweckiego:
42 km 29 min.
centrum Woli:
49 km 36 min.